Wakacje z Bogiem
oazy Liturgicznej Służby Ołtarza

Wisła 2014

Udało się tylko częściowo zrealizować nasze marzenie, czyli spływ kajakowy rzeką Wisłą. W dniach 17 do 20 lipca przepłynęliśmy prawie 100 KM szlaku wodnego na królowej polskich rzek Wiśle. Zwodowaliśmy się w okolicach Szczurowej, a dokładnie przy moście w Górce, a zakończyliśmy nasza 3 dniową przygodę za Szczucinem w okolicach Borowej. Poniżej kilka zdjęć z tej wyprawy. Może uda się za rok przebyć szlak od Krakowa do Sandomierza lub dalej ;-). Już dziś zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniach. I pamiętajcie, że aby marzenia mogły się zrealizować, trzeba je najpierw mieć.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzwięciu, a szczególnie Arkowi i Stefanowi, bez których ten spływ byłby niemożliwy. Pozdrawiam wszystkich ciepło ;-)

Garść informacji

2014-06-14 10:50:00, komentarzy: 0

1. Cel: Planujemy w niewielkim gronie (max 12 osób) kajakami przepłynąć Wisłą trasę z Krakowa do Warszawy, a może i trochę dalej, zwiedzając i zatrzymując się w pięknych miastach po drodze (Sandomierz, Zawichost, Kazimierz Dolny itd). Do morza pewnie nie dopłyniemy, ale kto wie...

2. Termin: 1 do 15 sierpnia 2014r.

3. Wykonanie: Płynąć będziemy na zmianę 1 dzień w kajaku na wodzie i 1 dzień przygotowanie obozu itd. Także nie będzie to zbyt forsowny wysiłek. Zawsze jeden dzień ręce odpoczną.  Nie zapewniam stałych posiłków. Jedynie kajaki, samochody do transportu bagażu itp.

4. Co zabrać ze soba: Namiot, sprzęt biwakowy itd. Szczegółowa lista w przygotowaniu (Arek ma sesje, sle się pospieszy, hehe) 

5. Koszty: Niewielkie. Symboliczna zrzutka na paliwo do samochodów techniczynych, oraz własne jedzenie. Śpimy na brzegach, pod namiotami lub jak kto woli ;-)

6. Kto płynie: Na dzień dzisiejszy 5 osób (Arek, Stefan, Filip, Mateusz i Ja), czyli jeszcze można się dołączyć.

7. Kto moze płynąć: Najlepiej ludzie pełnoletni, mile widziani wychowawcy i animatorzy, ale rozpatrzę też zgłoszenia innych chętnych od 15 lat wzwyż. Z tym, że pierwszeństwo mają ludzie zaangażowani w przygotowanie i prowadzenie oaz w tym i zeszłym roku.

Niepełnoletni muszą mieć pisemną zgodę Rodziców.

8. Co robić, aby się przygotować:

a) zapoznać się z materiałami p. Marka Kamińskiego, który już przetarł trasę, robiąc taki spływ ze studentami, oraz innymi mat. np. na FB.

http://www.marekkaminski.com/index1.php?p=m&id=65&idg=1

https://pl-pl.facebook.com/pages/Ekspedycja-Wisła/553366344725510

 

b) Przynajmniej na 2 tygodnie przed, czyli niedługo po oazie popływać parę razy, po kilka godzin kajakiem. 

c) Pomyśleć o sprzęcie biwakowym (namiot itd) Listę rzeczy do zabrania opublikujemy niedługo. 

d) Zgłosić się do mnie po dalsze instrukcje.

 

xpk

 

Poniżej zdjęcie trasy p. Marka Kamińskiego:

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW