Wakacje z Bogiem
oazy Liturgicznej Służby Ołtarza

Informacje

DUSZPASTERSTWO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA Diecezji Tarnowskiej organizuje już po raz dziesiąty oazę typu „Wakacje z Bogiem” dla ministrantów i lektorów nad Bałtykiem. 10 pełnych dni nad morzem!

DRODZY UCZESTNICY I RODZICE !
Zdajemy sobie sprawę z tego, że pobyt nad morzem wiąże się z wysokimi kosztami, dlatego chcąc pojechać na tę oazę, można zbierać fundusze już teraz oraz zapoznać się  z możliwościami dofinansowania wypoczynku (informacja poniżej)

MIEJSCE POBYTU: Rewal

Zakwaterowanie w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu w salach lekcyjnych! Tapczany jednoosobowe z pościelą, szafą, szafką, stolikiem i krzesłami, pełnym węzłem sanitarnym. Szkoła znajduje się 250 metrów od plaży!


ADRES PLACÓWKI:

Zespół Szkół Sportowych w Rewalu
ul. Szkolna 1
72-344 Rewal

WYJAZD autokarów z Dębicy, Tarnowa i Nowego Sącza w terminie:
wyjazd 28 czerwca 2017 (środa)
powrót 9 lipca 2017 (niedziela)
NA TERENIE SZKOŁY ZNAJDUJĄ SIĘ:
-hala sportowa,
-nowoczesne boiska ORLIK na zewnątrz budynku,
-plac zabaw,
-kaplica do modlitwy indywidualnej,
-gabinet pielęgniarki,
Cały teren jest ogrodzony, bezpieczny i monitorowany całodobowo przez kamery.


W RAMACH OAZY:

- przejazd autokarami tam i z powrotem ,
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu,
- formacja duchowa i modlitewna (w tym Szkoła Liturgii, Szkoła Śpiewu i Modlitwy, dla chętnych podjęcie zobowiązania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz przystąpienie do Ruchu Czystych Serc, Adoracja Najświętszego Sakramentu)
- zajęcia sportowe
- opieka wykwalifikowanej kadry,

- opieka pielęgniarki i ratowników morskich,

- zwiedzanie Trzęsacza, Niechorza, latarnia morska,

- możliwe wycieczki: Kołobrzeg, Świnoujście - w miarę funduszów, 
- kajaki i inne atrakcje wodne...

KOSZTY organizacji oazy (całkowite) od osoby, z wyżywieniem, zakwaterowaniem, przejazdem tam i z powrotem, wycieczkami na miejscu, opieką wykwalifikowanej kadry, ratowników morskich, pielęgniarki za 10 pełnych dni nad morzem wynoszą ponad tysiąc złotych. Wliczając w to cały proces przygotowania, które rozpoczyna sie prawie rok wcześniej i wartość pracy wolontariuszy.

Ponieważ wiele osób pracuje przy tym projekcie za darmo, już teraz możemy tę płatności obniżyć do: 870zł od osoby.


DOFINANSOWANIE (dodatkowe) - istnieje kilka możliwości:
a) – możliwe będzie pobranie faktur za pobyt i zaświadczeń o dopłatę z Zakładów Pracy Rodziców na wypoczynek letni dzieci. Trzeba taką potrzebę zgłosić przed wyjazdem, podając dane do faktury + NIP tego na kogo ma być wypisana faktura.
b) – postarać się o dofinansowanie dla ministrantów i lektorów u swojego ks. Proboszcza lub w urzędzie gminy właściwym dla miejca zamieszkania.
c) – w celu dalszego obniżenia kosztów prosimy o kontakt. Uwaga! Staramy się zabrać na oazę KAŻDE dziecko, które zostanie zgłoszone. Nawet jeśli nie złoży ofiary pokrywającej całość kosztów organizacji oazy. Wystarczy o to zapytać.


WAŻNE INFORMACJE

1. Formacja rekolekcji oazowych wymaga, aby uczestnicy odpowiednio ją rozpoczęli i właściwie dopełnili na końcu oazy, stąd konieczne jest przystąpienie przed wyjazdem lub w trakcie oazy do sakramentu pokuty. 

2. Ze względów bezpieczeństwa (zgubienie, zniszczenie, kradzież) ZABRONIONE JEST przywożenie: radia, odtwarzaczy CD, MP3 itp, komputerów, gier elektronicznych oraz wszelkiego innego rodzaju sprzętu na prąd elektryczny (oprócz telefonów komórkowych)

3. Z telefonów komórkowych można korzystać w czasie wolnym od zajęć wspólnych!!! Konsekwencją niedostosowania się będzie zabranie telefonu i oddanie w odpowiednim  czasie.

4. Na niniejszej oazie jest zachowywany pewien poziom zdrowej dyscypliny. Obowiązuje system nagród za dobre zachowanie i kar za złe zachowanie. (Nagrody: słodycze, napoje, atrakcje na plaży, atrakcje wodne.)

5. Wychowawcy mają prawo do karania nagannego zachowania uczestników, poprzez: zakaz uczestnictwa w wycieczkach i imprezach sportowych, nakaz pozostania w ośrodku, karne sprzątania pomieszczeń szkolnych, a w razie dużego przewinienia (alkohol, zniszczenie mienia szkoły, kradzież, niesłuchanie poleceń ratownika nad morzem, narażenie życia) do odwiezienia uczestnika oazy do domu na koszt rodziców!!!

Co zabrać ze sobą na oazę?
- legitymację szkolną,
- pantofle, buty na wycieczki,
- ubranie na różne warunki atmosferyczne,
- krótkie, długie spodnie, dres,
- kąpielówki, ręcznik, przybory toaletowe itp.
- piłkę nożną lub siatkową
- instrumenty muzyczne, śpiewniki.
Nie przywozimy śpiworów i pościeli!!!

Ze względu na religijny charakter „Wakacji z Bogiem”, niezbędne jest zabranie      - komży (ministranci),
- alby + cingulum (lektorzy),
- różańca (wszyscy)
ZAPISY
Najlepiej za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie. Przy zapisie należy podać dane: imię i nazwisko, adres, nr telefonu jednego z Rodziców oraz kończoną klasę (SP, Gim, lub Szk. Średnia)

e-mail: oazylso@gmail.com

tel. 661 861 343

Zapisu można dokonać też osobiście po Mszach św. niedzielnych w następujących parafiach:
1) Tarnów pw. Najświętszego Serca Jezusa - ks. Tomasz Góra
2) Nowy Sącz pw. Matki Bożej Niepokalanej - ks. Andrzej Remut
3) Straszęcin pw. Wszystkich Świętych - ks. Paweł Król

OAZA LSO Diecezji Tarnowskiej
nr konta: 70 2030 0045 1170 0000 0355 5260

ORGANIZATOR WYPOCZYNKU: Duszpasterstwo LSO Diecezji Tarnowskiej 
Własna strona www za darmo - sprawdź