Wakacje z Bogiem
oazy Liturgicznej Służby Ołtarza

dziennik oazowy 2015

UWAGI KOŃCOWE

2015-07-17 21:22:29, komentarzy: 1

1. Przypomina się, że wszelkie zastrzeżenia co do treści czy formy dziennika należy kierować do animatora Grzegorza. Jest on mentalnym powiernikiem Autora (tzn. Autor się do niego żali), dlatego i tak o wszystkim by usłyszał, prędzej czy później . Po co się bawić w pośredników? Po co mają wiedzieć dwie osoby, jak może wiedzieć jedna? Najlepiej więc iść prosto do niego!

2. Choć w dzienniku znajdują się liczne figlarne fragmenty, nie zostały umieszczone by obrazić osoby których dotyczą. Gdyby ktoś jednak poczuł się dotknięty, proszę o wybaczenie. Co nie zmienia faktu, że zażalenia kierujemy do animatora Grzegorza.

3. Pan Paweł i Mateuszek, którzy z przyczyn wielce szlachetnych, a mianowicie naukowych, nie mogli uczestniczyć w tegorocznej oazie, bardzo pragnęli, by i o nich była w dzienniku wzmianka. Oto i ona! Proszę, Panie Pawle i Mateuszku. Co do wynagrodzenia, dogadamy się później. Czemu się tak dziwnie patrzycie? A co wyście myśleli?! Że umieszczenie kogoś na życzenie w tak zacnym dziele, to taka prosta sprawa? Na jakim wy świecie żyjecie? Za długo siedzicie w tym Krakowie. Jesteście oderwani od rzeczywistości. Oczywiście, że to kosztuje, niemało… Mam nadzieję, że nie będziecie robić problemów. Jakby co, to Pan Krzyś się do was przejdzie i za 20% udziałów, no dobra, 30%, upomni się o nasze. No, to tę sprawę mamy już chyba załatwioną.

4. Ci, którzy przeczytali tegoroczny dziennik i dziennik z 2011 roku (Podziwiam te osoby, naprawdę. Albo są super wytrzymałe psychicznie, żeby czytać te głupoty, albo super cierpliwe, albo zupełnie nie mają co zrobić z czasem.), mogą zauważyć pewnego rodzaju podobieństwa. Powiem tak: oczywiście, że są podobieństwa! Przecież to BRACIA! (patrz pierwsza NOTA WYJAŚNIAJĄCA). Mają tych samych rodziców (a ojca to już na pewno). Muszą być do siebie choć trochę podobni. Zresztą, choć miejsce inne, data inna, wielu nowych ludzi, trzon oazy pozostaje ten sam. Nie odcinamy się od korzeni, nie jesteśmy rewolucjonistami. Tradycja to ważna rzecz! Choć Autor osobiście uważa, że drugi syn bardziej mu się udał. Tylko nie mówcie temu pierwszemu, bo na pewno się obrazi…

5. Oaza jest jak ciasto (ktoś już to chyba mówił na oazie, he he). Ja opisałem jedynie konsumpcję. Nie zajmowałem się długimi przygotowaniami. A tych jest bardzo dużo. Najpierw trzeba zamówić kuchnię do pieczenia ciasta, dużo dużo wcześniej (kuchnia to oczywiście szkoła – wyjaśniam to tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś miał zmęczony mózg). Potem zebrać ekipę kucharzy (wychowawcy, księża, klerycy, ratownik i pani pielęgniarka,) – ciasta dla stu pięćdziesięciu osób nie da się upiec w pojedynkę. Kucharze to profesjonaliści ;-), a ci bez umowy nie podejmą się gotowania. Zaczyna się więc papierkowa robota. Ta właśnie robota najbardziej męczy i zniechęca, bo zamiast pichcić trzeba pisać (a to nieraz masa kombinowania – jak sformułować, czy tak może być itd.), wozić papiery do urzędów, walczyć z urzędnikami. Dalej: szukać chętnych do jedzenia, zapisywać ich, załatwiać dowóz na miejsce gotowania/konsumpcji, rozwiązywać powstałe w trakcie przygotowań problemy, zadbać o zabranie i stan „rodzynek” (czyli śpiewników, piłek, koszulek, farb, samochodów osobowych, kajaków, motorówki, kapoków, sprzętu muzycznego, nagłośnienia, projektora, ekranu - Autor coś o tym wie, bo w zeszłym roku miał pewną przygodę z ekranem - całej masy lekarstw i opatrunków w apteczce, wreszcie animatorów – wszak to największe rodzynki oazy ;-D ). Wszystko o czym tu piszę jest bladym cieniem w porównaniu z rzeczywistością. Kto musiał się tym zajmować, ten wie. Dlatego zachęcam, by nie przechodzić nad tym faktem obojętnie, ale podjąć refleksję i zamiast narzekać, spróbować okazać wdzięczność, choć może nie wszystko było tak, jak sobie przed oazą wymarzyłem.

6. Autor serdecznie pozdrawia wszystkich czytających. Jeszcze raz ogromne wyrazy uznania, że chciało się wam to czytać. Jesteście szaleni!!!

 

CHWALE CIEBIE PANIEeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

KONIEC

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • uczestniczka2015 20:12, 14 listopada 2015

    Mistrzostwo Świata:) Chwale Ciebie Panie!!
    I Pozdrowienia:)

    Odpowiedz
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW